מתמטיקה – איך סופרים אנשים ואיך סופרות מכונות (בקרוב תפתח)

מה תלמדו:

התכנית החדשה שלנו מוקדשת ליסודות העיקריים של המתמטיקה – לשיטת רישום מספרים. בשפת המדע היא מכונה שיטת הספירה. אנו נזקקים לשיטת רישום מספרים כאשר הילד שלנו מתחיל לחבר 7+8. 2+3 זה קל, ומה לגבי 6+9? זה כבר שונה לחלוטין. אבותינו הקדמונים נתקלו בבעיה זאת כאשר כמות האצבעות בידיים וברגליים כבר לא הספיקה להם בספירה. כיצד פתרה האנושות בעיה זאת? מדוע ניצחה השיטה העשרונית ולמה המחשב סופר במערכת ספירה על בסיס בינארי – אצלנו תקבלו תשובות לכל השאלות הללו. לאחר השיעור, הילדים יבינו ביתר קלות כל דבר שקשור לעשרות, מאות ואלפים וכאשר יהיו מספיק גדולים כדי לעסוק בתכנות, הם כבר יידעו מה זו מערכת בינארית!
ימי א'-ה' שעות 16:00-17:00

מחירון

  • כרטיס לילד לסדנה אחת – 60 ₪
  • כרטיס להורה 25 ₪

התכנית מיועדת לילדים בני 6-8, שרק מתחילים לצאת מגבולות העשרת הראשונה. לעומת זאת, התכנית תתאים לכל הילדים בני 8-10 שכבר עובדים יפה עם מספרים אך היו רוצים להבין לעומק איך ולמה המספרים הללו בנויים כך.

במהלך השיעור הילדים והמבוגרים ימציאו מספרים וייצרו בעצמם שיטות שונות לרישום מספרים. נדון יחדיו ביתרונות ובחסרונות של המערכות השונות ונבחר בטובות היותר. כמו כן, נחליט אילו שיטות רישום יתאימו למחשבים ולטבע בצורה הטובה ביותר. כל המידע הגנטי שלנו גם הוא מוצפן בעזרת מערכת מיוחדת.

הסדנה מיועדת לילדים מעל גיל 6.

לרכישה והזמנת כרטיסים יש ללחוץ על מועד הסדנה בלוח השנה